Villa San Michele

Na úpatí Fénického schodiště na Anacapri se nachází známá Villa San Michele, postavená na ruinách dalšího paláce římského císaře Tiberia. Název schodiště je odvozen od působení jedné z nejvyspělejších civilizací na východním pobřeží Středomoří  ještě před n.l. – Féničanů, kteří byli vynikající mořeplavci. Na svých objevných cestách zakládali obchodní osady a zprostředkovávali tak obchodování v celém Středomoří. První původní osadu založili v blízkosti Barbarossova hradu. Tento semitský národ je znám prvním používáním hláskového písma, které oproti starověkým hieroglyfům urychlovalo komunikaci.

villa-san-michele_800

Villa San Michele

Sídlo Axela Muntheho

Na troskách Tiberiovy vily zrekonstruoval švédský lékař a spisovatel Axel Munthe své sídlo. Mimořádně nadaný lékař, který vystudoval pařížskou Sorbonnu a ošetřoval šlechtickou smetánku francouzské společnosti, odešel na jih Itálie, usadil se na troskách bývalého Tiberiova letního sídla a léčil nejchudší obyvatele Neapolska. Dnešní podoba Tiberiova paláce představuje nádhernou bílou vilu plnou vzácných sochařských děl, která zdobí chodby a loubí. Jako vděk svému spoluobčanovi darovala italská vláda vilu Švédskému království.

Po onemocnění očí se Axel Munthe přestěhoval do věže Materita, kterou zakoupil v roce 1910. Jednu z nejzajímavějších a nejhezčích staveb na ostrově postavil kartuziánský řád jako další obranný bod proti útokům z moře. Věž je nyní částečně ukrytá ve stromovém porostu.

Pohled na Capri

Z terasy Muntheho vily je nádherný pohled na serpentinu vedoucí k moři, přístavní část městečka Capri, na pravé straně je vidět Sorrento, přes moře se rozprostírá Neapol a nad ní se tyčí stále činná sopka Vesuv, ze které neustále vycházejí dýmy a tmavý kouř. Sopka v nadmořské výšce přes  1200 metrů se strmě zvedá od hladiny moře. Výstup ke kráteru je poměrně náročný, protože   svahy sopky jsou pokryty ztvrdlou lávou tmavé barvy, která připomíná štěrk a je kluzká. Při výstupu k jejímu úpatí je třeba pomáhat si holí, kterou zapíchnete do země a přitáhnete se k ní. Kráter vulkánu se dá téměř celý obejít. Vesuv má krátery dva, které vznikly tak, že láva si vybrala dvě cesty lávové řeky. Pohled do kráteru sopky je vzrušující.

Více informací můžete čerpat zde:

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení