Ostrov Capri

Ostrov Capri je lodní dopravou spojen s malým, ale krásným přímořským městem Sorrentem.  Sorrento je roztomilé město se sedmnácti tisíci obyvateli a je známé výrobou likéru limoncello z citrónové kůry, pěstováním vína a oliv. Jeho počátky na základě dochovaných památek sahají do období řecké okupace jižní Itálie, tedy 8. století př.n.l. Město je postavené nad přístavem, do kterého se sestupuje po kamenných schodech. Sorrento s Neapolí spojuje pobřežní silnice dlouhá asi 45 kilometrů.


Zvětšit mapu

Ostrov plný památek

Na skalnatém pobřeží ostrova je možné vidět trosky vil a domů, dnes již neobydlených. Okružní jízda lodí kolem ostrova umožní shlédnout červenou vilu vysoko na skále, která patřila italskému spisovateli Malapartemu. Přestože již od roku 1922 bylo území Capri vyhlášeno přírodní rezervací a bylo zakázáno na jeho území běžné stavět nové objekty, spisovatel Curzio Malaparte (1898-1957) zakoupil mys Massullo (skalní výběžek nad mořem) a nechal si tam v letech 1938-42 postavit zajímavou červenou vilu. Za svojí provokativní kritiku fašismu byl pronásledován Mussoliniho režimem a proto se uchýlil na Capri. Autor je znám především svým románem „Kaput“, zachycujícím zážitky z osvobozování jižní Itálie a kontroverzním románem „Kůže“. Po jeho smrti zde bylo místo odpočinku italských spisovatelů. Sám Malaparte tvrdil, že ve vile nepotřebuje žádné obrazy, protože nejkrásnější umělecká díla vytvořila samotná příroda a může je spatřit při výhledu z oken. Z moře také uvidíte maják, který je údajně vidět na vzdálenost padesáti kilometrů.

Na Capri bez auta

Na ostrov si není možné vzít auto, jezdí tam pouze vozy se zásobováním a taxi. Ostrov má pouze dvě pláže – již zmíněnou soukromou pláž Marina Piccola a veřejnou pláž Marina Grande. Několik hotelů na Capri je luxusních s prvotřídními službami určenými pro náročnou klientelu. Z ostrova je možné podnikat lodní výlety na malý sousední ostrov Procidu, který je místem odpočinku převážně pro italské turisty. Má malý přístav a pobřeží lemované barevnými domky, vysoko na skále postavenou pevnost.

Městečko Amalfi

Malé pohádkové městečko Amalfi je častým místem lodních výletů z ostrova Capri. Je na pobřeží Neapolského zálivu a proto bylo cílem častých útoků z moře. Nejdříve to byli Saracéni, v roce 1073 Normané a nakonec bylo připojeno k Sicilskému království. Je však patrné, že z každého zákoutí i křivolaké uličky na návštěvníka dýchne dávná historie.

Chcete se dozvědět více o ostrově Capri

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení