Město Capri

Ostrov má pouze dvě města – Capri a Anacapri. Hned v přístavu v místě příjezdu velkých výletních lodí leží dolní část města Capri.

Dolní část městečka Capri není tak zajímavá jako jeho horní část, kam se dá dopravit lanovkou nebo pěšky výstupem po čtyři sta kamenných schodech. Po vystoupení z lanovky se dostanete na hlavní náměstí Umberta I., které spisovatel Norman Douglas charakterizoval jako „the world´s theatre“. Italský král Umberto I. byl synem Viktora Emanuela II., sjednotitele Itálie, a vládl v 2. polovině 19. století.

Pohled na Capri

Náměstí Umberta I.

Na náměstí stojí  Hodinová věž, radnice a kostel sv. Štěpána, který do 19. století sloužil jako rezidence biskupa. Barokní kostel sv. Štěpána byl postaven v 2. polovině 17. století architekty A. Picchiattim a M. Desideriem z Amalfi. Jsou tam uloženy ostatky sv. Costanza – patrona celého ostrova Capri. Oslava svátku tohoto svatého probíhá vždy 14. května a je provázena slavnostním procesím, které vede z farního kostela sv. Štěpána na Capri ke kostelu sv. Costanza v Marina Grande.

Kromě obchůdků se suvenýry je možné v přístavu nasednout na menší lodě, které dělají pravidelné okružní jízdy kolem ostrova. Skalnaté pobřeží má čtyři zajímavá místa lákající turisty.

Barevné jeskyně

Jedná se o jeskyně – zelenou, modrou, bílou a růžovou. Dostaly názvy podle barev, které způsobují nerosty uvnitř jeskyní. Významnou událostí pro ostrov bylo v roce 1826 objevení nejznámější Modré jeskyně (Grotta Azzura), o které se zasloužili Němci August Kopisch a Ernesto Fries, kterým se podařilo objevit vchod do jeskyně a vplout dovnitř. Naskytl se jim nádherný pohled, který i dnes okouzluje návštěvníky z celého světa. Vnitřek všech jeskyň je ozdoben zajímavými skalními plastickými útvary, které vytvářejí obrazce připomínající Madonu s děťátkem, bysty mužů a žen, hlavy zvířat a lidské postavy. 

Při troše fantazie v nich uvidíte i draky, býky, koně. Nejnavštěvovanější z nich je již zmíněná Modrá jeskyně. Vede do ní vchod něco málo přes metr vysoký. Její návštěva je možná pouze za úplného bezvětří, které umožní plynulé vplutí lodě do jejího nitra. Shlédnout tuto turistickou atrakci bohužel vyjde jenom málo výpravám. Snadnější vstup je do Zelené jeskyně, která má nádhernou tyrkysově zelenou barvu.

Další informace o městu Capri může najít na:

  • cestovatelském portálu o Capri

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení