Neapol

Neapol sice neleží na ostově Capri, ale jeho návštěva se určitě vyplatí. Neapol je významný přístav ve Středomoří, který má přes jeden milion tři sta tisíc obyvatel a rozkládá se pod činnou sopkou Vesuv.

Její území bylo soustavně někým okupováno. Již od 8. století př.n.l. vtrhli na území jižní Itálie a přilehlé ostrovy řečtí osadníci z Euboe a založili nejstarší osadu na pevnině Cumu, a brzy po ní další osadu Neapolis.

Noční Neapol

Sicilské království

V 6. století n.l. je následovali Byzantinci a v roce 1266 vzniklo Sicilské království pod nadvládou francouzské dynastie Anjouovců.  Španělská větev Anjouovců Bourboni se usadili na území dnešní jižní Itálie v letech 1734-1806. V období mezi dvěma vládami francouzských královských rodů v Neapoli ještě pobývali Aragonci, jmenovitě král Alfons V. Aragonský, který jako dobyvatel vstoupil slavnostně  do města 26.2.1443. Více inof na stránce o historii Capri.

Neapol - město památek

Tyto významné vládnoucí dynastie se zasloužily o kulturní i hospodářský rozkvět oblasti. Zanechaly po sobě mnoho architektonických a historických památek v podobě nádherných staveb nebo jejich zachovalých zřícenin. Při vykopávkách byla nalezena spousta předmětů osobní spotřeby. Díky osadníkům z Řecka a císařům Římské říše se mohou i dnešní návštěvníci obdivovat památkám několik tisíciletí starým.

Také samotná Neapol se má rozhodně čím chlubit. Kromě moderního a hlučného přístavu má i tichá místa a stavby přitahující pozornost turistů a návštěvníků Kampánie.

Vejcový hrad

Mezi nejnavštěvovanější památky patří Vejcový hrad (Castel dell´Ovo), který je postavený u přístavu téměř na přístavním molu. Dalším architektonickým klenotem je Nový hrad (Castel Nuovo), který byl zbudován králem Karlem I. z  Anjou a vévodí Radničnímu náměstí. V letech 1279-1282 zde pobývali renesanční básníci Petrarca a Boccaccio. Královský hrad byl vystavěn za vlády místokrále Ferdinanda Ruize de Castra architektem Domenicem Fontanou  a od r. 1600 se stal opěrným bodem vládnoucí moci.

Dynastie Bourbonů

Členové dynastie Bourbonů si oblíbili své letní sídlo Capodimonte, ve kterém je nyní umístěno Národní muzeum a může návštěvníkům nabídnout sbírky obrazů takových slavných mistrů jako jsou Michelangelo, Tizian, Botticelli a řady dalších. Archeologické nálezy jsou umístěny v Národním archeologickém muzeu a dokumentují nejstarší období vývoje Neapole a jejího okolí.

Další informace o Neapoli můžete nalézt na:

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení