Klášter svatého Jakuba

Z vyhlídky Augustových zahrad je nádherný pohled na klášter sv. Jakuba. Johana I. z Anjou dala v roce 1365 popud k výstavbě kartuziánského kláštera.

Kartuziáni jsou polopoustevnický řád, který byl založen v roce 1087 svatým Brunem. Jeho jméno je odvozeno od názvu údolí u Grenoblu Chartreuse. Patrony řádu jsou Panna Maria a svatý Bruno.

Čtvercový půdorys Velkého klášterního dvora je lemován půlkruhovými oblouky, uprostřed s upravenou zelení. Začátkem 19. století byl obsazen Francouzi, kteří jeho valnou část zničili. Později byl obnoven podle původních dokumentů.

Nyní již neslouží církevním účelům, ale je v něm umístěna knihovna, kterou od 20. let 20. století spravuje umělecká společnost Belle Arti (Beaux Arts). Tato umělecká společnost má své zastoupení v několika zemích (například v Itálii, Francii, Švýcarsku, Spojených  státech a řadě dalších), a jsou v ní sdruženy umělecké školy, galerie, knihovny a historické objekty, které slouží veřejnosti pro informovanost o uměleckých památkách, jejich výstavách a zachování pro další generace.

Další informace můžete najít zde

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení