Náměstí Umberta I.

Náměstí Umberta I. je téměř celé zaplněno stolky s křesílky, které vyhledávají turisté k posezení a k odpočinku. Odsud směřují klikaté uličky plné obchůdků k Augustovým zahradám.

Jedním z hojně navštěvovaných obchodů je obchod s parfémy, který upoutá pozornost každé ženy.  V něm je největším lákadlem parfém Carthusia, který se prodává pouze na Capri a v Neapoli. Nejen památky, ale i tento parfém má svou dlouhou historii. Ta sahá až do roku 1380, kdy otec převor kartuziánského kláštera sv. Jakuba obdržel zprávu, že ostrov navštíví královna Johana I. z rodu Anjou. Nechal pro ni připravit výzdobu z nejhezčích květin ostrova. Zůstaly tři dny ve stejné vodě, a přesto si všiml, že mají pronikavou, ne nepříjemnou vůni.

Parfém Carthusia

Alchymista z květů připravil esenci parfému Caprijský planý karafiát, a tak vznikl parfém Carthusia. V roce 1948 převor kláštera nalezl staré chemické vzorce a s povolením papeže je předal premonstrátskému chemikovi, který v jedné z nejmenších laboratoří světa připravil onu vonnou ozdobu žen. V útulných obchodech se parfém prodává v nádherných flakónech.

 

Aktuální počasí Capri

Find more about Weather in Capri, IY
Click for weather forecast

Další weby autora

Zajímavé odkazy

Zajímavé odkazy:

Spolupracujte s námi

Líbí se Vám tento web? Chcete oslovit více zákazníků? Spolupracujte s námi! Pro více informací pište na info@capri.ihned.info

Pokladní systémy od společnosti novum pro každé obchodní řešení